Let’s Jazz

Let’s Jazz
  • Kiedy

    28 Lipca 2023 ● 18:00

    28 Lipca 2023● 20:00

  • Gdzie

    ulica: Pasaż Portowy
    11-500 Giżycko

  • Wstęp

    wstęp wolny

  • Organizator

    Giżyckie Centrum Kultury

Let’s Jazz

28 lipca 2023

Pasaż Portowy

 

Start o 18.00

Wystąpią:

Small Band
Północ – Południe
SIMONA DE ROSA & CONFUSION PROJECT

 

Ostatni piątek lipca w Giżycka będzie niebywałą okazję do posłuchania najlepszego jazzu w letnim wydaniu. Tradycyjnie w lipcu - już od wielu lat Giżyckie Centrum Kultury zapraszało na plenerowe koncerty muzyki jazzowej. Wcześniej jako Jazz nad Niegocinem, od dwóch lat w nieco zmienionej formie jako Let's Jazz!  

 

 

 

Let's Jazz

Wydarzenia będzie okazją do przedstawienia efektów współpracy z formacjami, które na co dzień spotykają się w Giżyckim Centrum Kultury na swoich próbach. Obecnie Small Band to 14 muzyków, dających koncerty nie tylko na terenie naszego miasta. W tym roku formacja zaprezentowała się również w mieście partnerskim - Grodzisku Mazowieckim. Big Band "Północ-Południe", którzy rozgrzeją instrumenty przed kolejną dużą imprezą, na której wystąpią, czyli przed latem z Radiem 2023. Na scenie Let's Jazzu pojawi się również Simona de Rosa & Confusion Project.

 

Zespół tworzą:

  • Simona De Rosa - wokal
  • Michał Ciesielski - fortepian,
  • Piotr Gierszewski - gitara basowa,
  • Adam Golicki - perkusja.

Simona De Rosa - Znakomita Włoska wokalistka jazzowa Simona De Rosa łączy siły z Polskim triem jazzowym Confusion Project aby zagrać wspólną trasę koncertową Poland Tour 2023, złożoną z 12 koncertów w całej Polsce. Simona De Rosa jest charyzmatyczną wokalistką jazzową, absolwentką Queens College w Nowym Jorku, nagrodzoną m.in. Stypendium im. Dennisa Irwina, czy 1-szą nagrodą dla wokalistów big-bandowych w ramach festiwalu Casa Del Jazz w Rzymie. Simona De Rosa ma w swoim dorobku koncerty na całym świecie, od Nowego Jorku po Pekin czy Singapur, zaangażowana również w działalność dydaktyczną, dając warsztaty wokalne oraz wykładając śpiew jazzowy w Beijing Contemporary Music Academy w Pekinie. Simonie towarzyszyć na scenie będzie trio Confusion Project (Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa, Adam Golicki – perkusja). Zespół ten charakteryzuje się poetyckim, ilustracyjnym podejściem do grania muzyki improwizowanej, jednak z silnymi wpływami takich gatunków jak rock, drum&bass, czy muzyka klasyczna. Zespół ten na przestrzeni swojej działalności nagrał 4 płyty studyjne, i zagrał prawie 200 koncertów w Polsce i za granicą (m.in. Włochy, Holandia, Kazachstan czy Chiny). Lipcowa trasa koncertowa zbiega się z obchodami 10-lecia działalności tria.  

 

Confusion Project to Trójmiejskie trio jazzowe, które tworzą Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja. Zespół istnieje od 2013 roku i przez ten czas wykształcił swój unikalny język muzyczny, o którym sami mówią, że jest sposobem na opowiadanie historii. Stąd nieodłączny w ich muzyce pierwiastek ilustracyjny. Zespół ma na koncie cztery albumy CD, oraz liczne koncerty w Europie i Azji (Chiny, Kazachstan). Czwarty album trio jazzowego Confusion Project, "Last" ukazał się 29 października 2021 roku. Muzyka zawarta w tym albumie, choć zalicza się do stylistyki jazz fusion, obszernie czerpie z elementów charakterystycznych dla takich stylów jak rock progresywny, Drum&Bass czy muzyka filmowa. Jest to płyta ilustracyjna. Zespół sięga po tematykę związaną z obecną kondycją naszej planety i wyraża swój muzyczny manifest – apel, by traktować serio problemy, z którymi świat obecnie się mierzy. Są więc na tej płycie utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji. Już sam tytuł płyty jest przewrotny - angielskie "Last" może przecież oznaczać zarówno "Ostatnia", jak i "Trwać". Nasza cywilizacja boryka się z problemami, które pilnie wymagają naszych działań i Confusion Project postanowił zabrać głos w tej sprawie swoją nową muzyką, ale i nie tylko. Na przestrzeni 2020-2021 roku, w ramach inicjatywy #1CD1tree, dzięki pieniądzom ze sprzedaży płyt, zespół ufundował posadzenie ponad 1600 drzew na kilku kontynentach, w miejscach zniszczonych działalnością człowieka. Przy najnowszej płycie zespół nawiązał współpracę z Tree-Nation kontynuując akcję sadzenia drzew za każdą sprzedaną płytę.
Sama zaś płyta została wydana w sposób ekologiczny, opakowanie albumu zostało wykonane w całości z papieru z makulatury.    

 

Tradycyjnie koncerty w ramach Let's Jazz odbywają się bezpłatnie. Zapraszamy!